Vítanie jari v penzióne Villa Helia
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Vítanie jari v penzióne Villa Helia

Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

oravsky_krajZima bola dlhá, tuhá ale napriek tomu krásna s množstvom snehu. Naše oravské kopce boli niekoľko mesiacov pokryté snehovou perinou čo prilákalo do nášho regiónu veľa návštevníkov. Aj u nás vo Villa Helia sme ubytovali veľa hostí, ktorí prišli na Oravu hlavne kvôli snehovým podmienkam v našich lyžiarskych strediskách. Lyžiarsku sezónu sme na nich potiahli skoro až do začiatku mája a každý, kto vyskúšal čo oravské zasnežené vrchy môžu ponúknuť, sa isto znova vráti.

Sneh ale zmizol, a tak ako každý rok po zime aj teraz prišla po zime jar. Tento krát prišla dosť rýchlo a oravská príroda sa prebudila zo spánku akoby v priebehu pár týždňov. Teraz tu máme máj a všade navôkol penziónu Villa Helia sa to zelenie jedna radosť. Stromy vyhnali svoje listy veľmi rýchlo a pomaly začínajú kvitnúť. Príroda v okolí Dolného Kubína ale aj ostatných častiach Oravy sa prebúdza k životu. Krásne výhľady z kopcov na lúky, lesy a polia čakajú na svojich prvých turistov, aby im pohladili dušu krásnymi scenériami s ešte zasneženými končiarmi Choča, Západných Tatier, alebo Veľkej Fatry v pozadí.

syry_a_mliecne_vyrobky

Aj my, napriek tomu, že v tomto krásnom kraji žijeme, radi podnikáme túry po okolí. Človek sa týchto obrázkov nikdy nedokáže presýtiť. Nasáva jarný, čerstvý vzduch plný života veľkými dúškami.

Návštevník ani nemusí chodiť ďaleko od centra mesta Dolný Kubín. Stačí keď zabočí na smer Sŕňacie, cestou sa dostane k nášmu penziónu na Kopanici a má dojem, že je v centre diania prebúdzania sa prírody. Samotná lokalita, kde stojí náš penzión, hosťom ponúka všetky krásy jarnej oravskej prírody z prvej ruky. Zobúdzajú sa v našich luxusných apartmánoch za spevu vtákov a vône okolitých lesov a lúk a sú tým sprevádzaný po celý deň. Oddychujú v tieni vysokých stromov v našej záhrade alebo si užívajú vírivky pod holým nebom. S našou zdravou kuchyňou hosťom pripravíme jedinečné kulinárske zážitky, s ktorými, aj vďaka nášmu topinamburovému programu máme na Slovensku prvenstvo.

Zdravé jedlá ale nenájdete len v našej reštaurácii. Jar prináša na Oravu a Liptov jedinečné slovenské pochutiny. Ovčie, kozie a kravské mlieko. Jar ohlasujú v týchto severných končinách Slovenska aj ovčie zvonce na lúkach. Na pastvinách, na úbočiach hôr spásajú najčerstvejšiu trávu dotvárajú kolorit oravskej a liptovskej prírody. Ovce boli od nepamäti jedným zo zdrojov obživy našich predkov a my stále v duchu ich dedičstva pokračujeme v ich chovaní. Ovčí, kozí a kravský syr znovu získava svoju popularitu a teší sa veľkej obľube nie len vďaka chuti, ale aj množstvu živín, ktoré obsahujú. Syr je ale nie jediný výrobok, ktorý sa z mlieka produkuje. Práve v máji sú okolité salaše oveľa žiadanejšie ako inokedy. Dôvodom býva májový syr a zvlášť májová bryndza. Tá v sebe nesie práve tú vôňu čerstvo zazelenaných lúk, ktorá tak vie človeka oblažiť. Korbáče, syrové nite, oštiepky, žinčica. Tým všetkým vedia ponúknuť návštevníkov na salaši. Niektoré salaše sú ľahko prístupné iné sú hlboko v horách a k nim sa nedá dostať jednoduchou cestou. Svojím hosťom vieme poskytnúť informácie o tých ľahko dostupných a po ich návšteve si môžu odniesť chutnú pamiatku na Oravu a Liptov aj pre svojich blízkych či priateľov.oravska_priroda

oravsky_regionJarné slnko pomaly odkrýva aj tie najviac snehom zaviate lesné chodníky, cesty a cyklotrasy a domáci rovnako ako turisti sa tešia na prechádzky po okolitej prírode. Oravský región nezaspáva dobu a prispôsobuje sa veľkému záujmu o jeho turistické bohatstvá. Na jeho návštevníkov čakajú nové, ale aj staršie zrekonštruované turistické chodníky rôznej náročnosti. Vieme poskytnúť informácie o tých najkrajších trasách, ktoré zostanú vryté v pamäti. Nezabúdame ani na cyklistov. Z vlastnej skúsenosti vieme odporučiť niekoľko nádherných trás v celom regióne Oravy a Liptova. Zvlásť lokalita okresu Dolný Kubín je známa pre jedny z najkrajších cykloturistických chodníkov. (Cykloturistike na Orave je venovaný samostatný príspevok.)

Zahájte teda s nami jarnú sezónu na Orave. Vychutnajte si krásne rána v kotline s čerstvým vzduchom a spevom vtákov priamo do postele vo Vašom luxusnom apartmáne. Prejdite sa po zdravých raňajkách po okolitej prírode a uložte si do pamäte fotoaparátu nádherné scenérie. Navštívte salaš, nazbierajte si medvedí cesnak a urobte si jednoduchý piknik priamo na lúke a po krásnom dni v srdci oravských hôr, pri pohári kvalitného vína alebo v našom wellness pripravujte plány na ďalší nezabudnuteľný deň u nás vo Villa Helia.

 

Posledná úprava (Streda, 12 Február 2014 13:30)
 

REFERENCIE

Reklamný prúžok

KLASTER ZĽAVY

Reklamný prúžok