• An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Topinamburový program

Villa Helia Vám ponúka výnimočný topinamburový program.

Ochutnali ste už niekedy topinambur? V našom trojhviezdičkovom penzióne Villa Helia máte jedinečnú možnosť ochutnať zaujímavé produkty z rastliny, ktorá pôvodom pochádza zo  Severnej Ameriky. Svoje meno získala  od indiánskeho kmeňa Topinamba, ktorý ju s veľkou obľubou konzumoval.  Podobnú obľubu v nej našli aj Francúzi, ktorí ju okolo roku 1605 doviezli do Európy. Pokrmom pre gurmánov sa veľmi rýchlo stala aj v Anglicku, Taliansku a Nemecku.

Topinambur je rastlina, v ktorej je ukrytá nezlomná a liečivá energia prírody. Obsahuje látky, ktoré priaznivo vplývajú na ľudský organizmus a napomáhajú k prevencii a liečeniu rôznych chorôb. Jeruzalemský artičok, sladký zemiak, židovský zemiak, slnečnica hľúznatá či topinambur. toto je niekoľko názvov tej istej rastliny, ktorej koreňová časť pripomína zázvor. Mohutná nadzemná časť dorastá do výšky niekoľkých metrov, pričom koncom leta kvitne krásnym žltým kvetom.

 

Jedinečný topinamburový program zahŕňa:

 • hotelová kozmetika s obsahom topinambura
 • nápoje a čaje z topinambura
 • topinamburové špeciality
 • wellness 
 • možnosť ochutnať a zakúpiť si jedinečné BIO produkty z topinambura

 palacinky

Penzión Villa Helia Vám prináša jedinečný topinamburový program. Návštevníci penziónu sa môžu ubytovať v nadštandardne zariadených priestranných apartmánoch.  K dispozícií majú kvalitnú hotelovú kozmetiku s extraktom topinambura a ručne vyrábané mydlo s prímesou topinamburového sirupu a prášku.

Vo wellness časti budú môcť hostia relaxovať v saune či jaccuzzi a popíjať topinamburový čaj, ktorý prispieva k detoxikácií a ozdraveniu organizmu.  Do budúcna budú k dispozícií aj fyto parné sauny, kde budem môcť návštevník relaxovať v bylinkovom kúpeli.

V reštaurácií návštevníkov čakájútopinamburové špeciality, ktoré neochutnáte v žiadnej inej reštaurácií na Slovensku.  Jedinečné vlastnosti topinambura umožňujú pripraviť zaujímavé jedlá na rôzne spôsoby, od sladkých dobrôt až po zaujímavé prílohy k mäsu, alebo rovno hlavné jedlo v podobe pečeného topinambura, alebo karbonátok. Raňajky sa podávajú formou bufetu. Snahou je. aby obsahovali lokálne suroviny z oravského regiónu a taktiež BIO potraviny.

Strava má zásadný vplyv na náš organizmus, preto by sme náš jedálny lístok mali obohatiť aj o produkty zdravej výživy, ktorým výrobky z topinambura jednoznačne sú. Okrem dobrého jedla si môžete v reštaurácií vychutnať šálku kávy značky Lamborghini, alebo posedieť pri fľaši kvalitného francúzskeho vína.

Mnoho z vás si určite položí otázku, prečo sa penzión Villa Helia orientuje práve na túto pre niekoho nie moc zaujímavú zeleninu. Význam topinambura spočíva v prevencií a podpornej liečbe cukrovky, obezity, metabolizmu, vysokého cholesterolu a pri detoxikácií organizmu. Topinambur reguluje krvný tlak a tráviaci systém, chráni pečeň a obličky. Pomáha tiež zvyšovať odolnosť organizmu pri infekciách. Pôsobí antistresovo, dodáva organizmu energiu a zvyšuje schopnosť koncentrácie. Topinambur sa tiež odporúča pre rekonvalescentov, v prevencii proti artritíde, reume, či osteoporóze.

Topinambur sa od iných druhov zeleniny odlišuje unikátnym sacharidovým systémom na podstate fruktózy a jej polymérov: fruktooligosacharidov a inulínu. Obsahuje biologicky aktívne látky, minerálne látky, vitamíny skupiny B a C, pektínové látky, vlákninu, organické kyseliny a aminokyseliny. 

Snahou penziónu Villa Helia je spojiť nadštandardné ubytovanie v krásnom prostredí oravských hôr so zdravým štýlom, ktorý topinambur a produkty z neho jednoznačne reprezentujú. Okrem dobrej lyžovačky na Kubínskej holi, či prechádzky v prírode môžete využiť svoj voľný čas aj na celoročné kúpanie v aquaparkoch, ktorých je v okolí hneď niekoľko.

Srdečne Vás pozývame na návštevu. 

Ubytovaným hosťom ponúkame jedinečnú možnosť ochutnať a zakúpiť si BIO produkty z topinambura za zvýhodnené ceny priamo v penzióne Villa Helia. 

 

REFERENCIE

Reklamný prúžok

KLASTER ZĽAVY

Reklamný prúžok